1. český pohár v letním biatlonu 2023 dorostu a dospělých

V termínu 17.-18.6. 2023 hostil biatlonový areál v Bystřici pod Hostýnem 1. závod Českého poháru dorostu a dospělých. Velké vedro se určitě podepsalo na sportovních výkonech, ale i tak se můžeme pochlubit několika medailemi a kvalitními výsledky.

Pochvalu zasluhuje zejména Ondřej Krtek, který v obou závodech (sprint a stíhací závod) vybojoval bronzovou medaili a Laďka Vlčková, která skončila po oba dva dny na stupínku nejvyšším, byť v relativně menší konkurenci.

Výbornými výsledky se blýskli také Tonda Volmut při svém prvním startu v ČP v malorážce  – krásné 6. místo ve sprintu a 4. místo ve stíhacím závodě a Ondra Pacner – 7.místo ve stíhačce, kteří si vyběhli 1. výkonnostní třídu. V první desítce výsledkových listin skončili i Eva Štěpánková, Jan Zvyhal a Lenka Bečvářová a je určitě důležité zdůraznit, že  postup na zářijové MČR mají tzv. v kapse už všichni závodníci našeho klubu, kteří do Bystřice přijeli.

V sobotu odpoledne se konal i vložený závod v klidové střelbě – na základě jeho výsledků se následně startovalo v nedělním stíhacím závodě a takhle naši závodníci dopadli ve srovnání s ostatními – nejvyšší dosažený střelecký součet ze 20 ran na biatlonový papírový terč byl 188 bodů (maximum bylo 200 bodů).