Historie klubu

Běh se střelbou má v Berouně historii již od roku 1970. Jednoduché počty – klub má v historii evidováno 50 let činnosti. Začínali jsme ve Svazarmu jako KBS Beroun. (Klub branných sportů)
Tenkrát se v létě běhal Dukelský závod branné zdatnosti (běh, střelba z malorážka a hod granátem), v zimě to byl Sokolovský závod branné zdatnosti (běh na lyžích klasicky a střelba). v obou jmenovaných závodech se střílelo malorážnou zbraní na 50 m a mimoto existoval velkorážný biatlon, kde se střílelo na 150 metrů a byl organizován jen v zimním období. Reprezentanti se rekrutovali ze špiček armádního a policejních sportovních oddílů – tehdy z Dukly a Rudé hvězdy.
V klubu byl vždy počet asi 15 až 20 aktivních závodníků a postupně jsme si vybudovali i početný rozhodcovský sbor. Společné tréninky po celou dobu vždy probíhaly dvakrát týdně a k tomu každý sportovec trénoval individuálně. Od počátku jsme byli úspěšní. Prvními Mistry ČSSR se stali v dorosteneckých kategoriích Pavel Šmíd, Dáša Bartošová. Měli jsme úspěchy i ve štafetových závodech, které vypovídaly o síle klubu a vyrovnanosti výkonnosti jeho závodníků. Členem klubu se stal i úspěšný závodník z Berouna Václav Křížek, který byl mnohonásobným Mistrem ČSSR v letních soutěžích a měl úspěchy i v zimě. Dalšími špičkovými závodnicemi byly Líba Jamborová, Šárka Holečková, Květa Říhová a Eva Heroudková. Některé z těchto dívek se dostaly i do letní reprezentace. Tehdy před rokem 1989 se běhaly závody Za bratrství a přátelství. Těchto závodů se zúčastňovali sportovci ze socialistických zemí.
Po roce 1989 vznikl Federální a současně i Český svaz biatlonu. Ve funkcích obou svazů ve vrcholných funkcích pracovali i členové našeho klubu Pavel Šmíd, Pavel Herold. Dnes je to třeba Jana Červinková, která působí jako technický delegát na řadě závodů Českého poháru v letním i zimním biatlonu. Více se můžete o biatlonu obecně seznámit na tomto odkazu.