1. kolo Českého poháru žactva v letním biatlonu – 4. 6. 2022

V nádherném biatlonovém areálu ve Starém Městě pod Landštejnem bojovalo na tratích vytrvalostního závodu 9 našich závodníků. Střelba zadarmo – to měli jen dva naši závodníci. A to Darina Vondrusová – W13, která obsadila v silné konkurenci 4. místo. Škoda – na bronzovou placku scházela 1,4 sekundy. Dále měl zadarmo Tonda Volmut – M15 – skončil osmý. Oba měli velmi malý odstup od vítěze své kategorie a získali I. výkonnostní třídu. Účast na M – ČR žactva v letním biatlonu mají jistou. Bronzovou medaili získal Matyáš Seidl – M13. Střelba se mu moc nepovedla, ale jeho běh ho vynesl na stupně vítězů. II. VT získala i Barča Vykysaláv  katogorii W13  a Vojta Flek v kategorii M15 a postup do Prahy na M – ČR mají oba také v kapse. V neděli závodíme na tom samém místě ve sprintu.

V neděli to zase cinklo – tentokrát ve sprintu. Zasloužila se o to Darina Vondrusová, která obsadila 3. místo ve své kategorii.
Plusem tohoto závodu je několik vyběhnutých I. výkonnostních tříd a několik II. VT. Takže tito závodníci mají jistý postup již nyní na Mistrovství ČR v letním biatlonu, které má být v září v Praze. Blahopřejeme jim k postupu.

Autor: Pavel Herold