2. kolo ČP v letním biatlonu žactva – Vrchlabí 27. a 28. srpen 2022

Ve sportovním areálu Vejsplachy na okraji Vrchlabí proběhlo 2. kolo ČP v letním biatlonu žactva. Na 400 závodníků z celé ČR se snažilo získat medaile a body do republikového žebříčku. Předpověď počasí nebyla zrovna ideální, ale pořadatelé tvrdili, že mají smlouvu s Krakonošem a nutno říci, že Pán Hor slib dodržel. Při závodě ani kapka. Což při travnatých tratích bylo dobře. V sobotu byla ale na tratích „prádelna“ a někteří závodníci závod s hromadným startem nedokončili. Závod byl opravdu velmi namáhavý. Matyáš Seidl (kluci 13 let) vyhrál sprint s hromadným startem v sobotu a zlato si zopakoval i v neděli. Obdivuhodný výkon. V neděli se zadařilo i Darině Vondrusové (dívky 13 let) – získala stříbrnou medaili. Je nutné pochválit její střelbu. V sobotu i v neděli ve všech položkách – celkem 4 – střílela „za nula“ a trestné kolo vždy jen míjela. Obrovskou smůlu měla Barča Vykysalá, která měla technickou závadu na zbrani a byla v neděli čtvrtá. Mohli jsme mít dvě holky na stupních vítězů a Barča by si medaili z „republiky“ určitě zasloužila. Ale i ostatní závodníci klubu podali dobré výkony a zaslouží si pochvalu za odvedený výkon a reprezentaci klubu. Dík patří i rodičům, kteří přispěli k pohodovému průběhu závodu. A teď příprava na Mistrovství ČR, které se koná za čtrnáct dní v Praze.

Autor: Pavel Herold