2. závod Českého poháru dorostu a dospělých 2023

První zářijový víkend se v Jilemnici uskutečnil 2. závod Českého poháru dorostu a dospělých. Na trati, kterou dost výrazně proměnila silná průtrž mračen v noci z pátku na sobotu, se soutěžilo  ve sprintu se skupinovým startem (sobota) a  v klasickém sprintu (neděle). Každý den se vždy 2 zástupci z našeho klubu mohli postavit na stupně vítězů. V sobotu se to podařilo Laďce Vlčkové, která zvítězila v kategorii W31, a Evě Štěpánkové (W41), která vybojovala bronz. V neděli pak poprvé v malorážkové „kariéře“ ČP stanul po výborném výkonu na stupínku nejvyšším Ondřej Krtek v kategorii M17 a Laďka Vlčková získala stříbrnou medaili.

Z dalších pěkných umístění v sobotu lze vypíchnout 7.místo Tondy Volmuta (M16), 4. místo Ondřeje Krtka a 5. místo Honzy Zvyhala (M36), v neděli se na výborném 6. místě umístil Toník Volmut a Honza Zvyhal zopakoval 5. místo.

Poprvé v ČP soutěžili v kategorii M16 Vojta Flek a Filip Šebo a ani oni se při své premiéře neztratili.

Tyto závody byly poslední zkouškou před nejdůležitějším vrcholem letní sezóny, kterou bude jako vždy Mistrovství ČR na konci září, které tento rok proběhne v Letohradu.

Autor: Lenka Bečvářová

Odkaz na foto

Scroll to top