Berounští biatlonisté o víkendu závodili na MČR žactva v letním biatlonu

O tomto víkendu 11 mladých biatlonistů absolvovalo závody MČR v letním biatlonu v biatlonovém areálu v Bystřici pod Hostýnem. V sobotu byly na programu závody jednotlivců ve sprintu a štafetové závody tříčlenných družstev a v neděli závody s hromadným startem. Závodů MČR žactva  se zúčastnilo 404 závodníků z celé ČR a několik závodníků ze Slovenska a závodilo se v 10 kategoriích. V sobotu nejlepších výsledků dosáhli ve sprintu Darina Vondrusová W12, která skončila na 4. místě, Ondřej Krtek M15 na 7. místě, Matyáš Seidl M12 na 8. místě, Barbora Vykysalá W12 na 10. místě a  Antonín Volmut M14 11. místo.

Odpoledne ve štafetách naši závodníci Karolína Jungová M11/W11 byla v bronzové štafetě společně s  2 závodníky ze Starého m. p. Landštejnem a Matyáš Seidl byl stříbrný taktéž    s dvěma závodníky ze Starého m. p. Landštejnem. Naše štafeta M14-15 s Ondřejem Krtkem a Ondrou Pacnerem (doplněná o závodníka ze Starého Města p. Landštejnem) skončila na pěkném 4. místě z 26 štafet.

V nedělním závodě s hromadným startem Matyáš Seidl vybojoval bronzovou medaili. Z dalších pěkných výsledků našich závodníků byl Marek Volmut M12 na  9. místě,  děvčata Barbora Vykysalá a Darina Vondrusová W12 12. a 13. místo, Antonín Volmut M14 16. místo a Anna Vykysalá W14 16. místo.

Při vyhlašování výsledků byli vyhlášeni nejlepší závodníci ve svých kategoriích za sezonu 2021 a nejlepší družstva sezony 2021.

Z berounských závodníků skončil Matyáš Seidl v kategorii M12 na 3. místě a Karolína Jungová v kategorii W11 na 5. místě a Darina Vondrusová na 7. místě.

Berounští žáci v sezoně 2021 skončili na pěkném 12. místě z celkem 49 družstev.

V sezoně 2021 v letním biatlonu v závodech ČP si I. VT vyběhli: Matyáš Seidl, Karolína Jungová, Antonín Volmut a Ondřej Krtek a II. VT si vyběhli: Marek Volmut, Darina Vondrusová, Barbora Vykysalá, Vojtěch Flek, Anna Vykysalá, Ondra Pacner a Filip Seidl.

Autor: Zdeněk Tlach