M – ČR 2022 žactva v letním biatlonu

Máme za sebou konec sezóy – zakončené Mistrovstvím ČR žactva v letním biatlonu. Pražský biatlonový klub připravil pěkný závod. Měli objednat lepší počasí, asi málo zaplatili. Ale po organizační stránce vše klapalo na 100%. My máme radost, protože Matyáš Seidl získal v sobotním sprintu mezi třináctiletými kluky zlatou medaili. A v neděli titul Mistra ČR potvrdil. Zvítězil s náskokem 28 sekund. Výkony ve Vrchlabí a v Praze si pojistil i prvenství v republikovém žebříčku. Ale ani další závodníci našeho klubu zdaleka nebyli na chvostu výsledkových listin. Do desátého místa v republice skončili Barča Vykysalá, Darina Vondrusová, Tonda i Marek Volmut, Karolína Jungová. Kluci (13 let) vybojovali i stříbrnou medaili ve štafetovém závodě.

V už definitivním celorepublikovém žebříčku skončil Filip Seidl (M13) na prvním místě, třetí místo obsadila Darina Vondrusová (W13), Barbora Vykysalá obsadile ve stejné kategorii osmé místo, deváté místo obsadila Karolína Jungová v kategorii W12. Ani ostatní závodníci klubu na tom nejsou špatně. V každé kategorii bylo hodnoceno asi padesát závodníků a všichni jsou do dvacátého místa.

Autor: Pavel Herold