MČR Bystřice dorostu a dospělých – 2x stříbro a pár „brambor“

Závodní sezóna letního biatlonu dorostu a dospělých měla své poslední mistrovské závody  24.-25.9.2022 v Bystřici pod Hostýnem. Počasí relativně přálo a nebyla nouze ani o kvalitní sportovní výkony našich závodníků. Laďka Vlčková (kategorie W31) získala v obou závodech (Sprint a Závod s hromadným startem) stříbrnou medaili  a i v celkovém žebříčku obsadila krásné  2. místo. „Bramborovou medaili“, a tedy nepopulární 4. místo, vybojovali Eva Štěpánková (W41) a Jan Zvyhal (M36) v sobotním sprintu. Cenným výsledkem je určitě i 5. místo Ondřeje Krtka (M16) a Honzy Zvyhala z hromadného závodu; a je velká  škoda, že si Ondra Pacner (M16) v sobotu popletl trať, protože jinak by se umístil nepochybně také velmi vysoko.
V celorepublikovém žebříčku družstev dorostu obsadil Beroun 22. místo z celkových 39 klubů, ale je důležité zmínit, že v každém závodě se počítají body 5 závodníků, ale naši kluci jsou zatím jen 3,.V žebříčku jednotlivců si dorostenci vůbec nevedli špatně – Ondřej Krtek obsadil 6. místo, Filip Bečvář (M17) skončil 9. a Ondra Pacner 22.
V žebříčku dospělých se družstvo „veteránů“ vešlo do první desítky a tomu odpovídají i umístění v žebříčcích jednotlivců  – všichni jsme byli klasifikováni do 10. místa.
V minulosti máme za sebou určitě úspěšnější sezóny, ale nutno říct, že rok 2022 vyloženě propadákem nebyl, a pokud nám zdraví dovolí, budeme bojovat o co nejlepší výsledky i příští rok.
Autor: Lenka Bečvářová