Mistrovství ČR 2023 v letním biatlonu dorostu a dospělých

O víkendu 23. a 24.9.2023 proběhlo v Letohradu Mistrovství České republiky v letním biatlonu dorostu a dospělých. Na start se zástupci našeho klubu postavili nejen s bojovností a velkým odhodláním umístit se na co nejlepších místech, někteří ale bohužel také se zdravotními obtížemi, které je pak citelně limitovali při samotném závodění; díky onemocnění na poslední chvíli závody nemohli absolvovat ani Vojta Flek nebo Filip Šebo.

Ale i tak jsme přivezli 2 zlaté medaile za sprint a hromadný závod – za obě se zasloužila Ladislava Vlčková (kategorie W31).

V sobotním sprintu můžeme vyzdvihnout velmi pěkné 7. místo Ondřeje Krtka (M17), 9. místo Tondy Volmuta (M16) a 6. místo Honzy Zvyhala (M36).

Při vloženém sobotním závodu Mix štafet se žádná štafeta neumístila na stupních vítězů, ale většina závodníků si zvýšila střelecké sebevědomí, k vidění byly i krásné bezchybné položky bez nutnosti dobíjet a střelecká pohoda se přenesla i do nedělního hromadného závodu, kde se kvalitní výsledek ve střelbě promítl i do celkového umístění nebo získání cenných bodů do žebříčku. Ondra Pacner (M17) si doběhl pro výborné 7. místo, Honza Zvyhal skončil opět 6., Filip Bečvář (M19) minul celkově pouze 6 terčů z celkových 20 a Lenka Bečvářová (W41) si díky stejnému střeleckému výsledku vyběhla I. výkonnostní třídu.

V celorepublikovém žebříčku jednotlivců je nutné zmínit 1. místo Laďky Vlčkové, 2.místo Ondřeje Krtka, 5. místo Honzy Zvyhala, 6. místo Tondy Volmuta a 8.místo Evy Štěpánkové (W41).

V soutěži družstev se naši dorostenci  v rámci celorepublikového žebříčku posunuli z loňského 22. na výborné 11. místo z 35 klubů – a musíme opět podotknout, že kvůli nemocem ne vždy startovalo v rámci 1 závodu 5 závodníků, jejichž výsledky se do soutěže družstev započítávají.

Družstvo dospělých obhájilo v žebříčku loňskou úctyhodnou 10.pozici z celkových 39 klubů.

A od října začínáme zase trénovat na další sezónu 🙂 !!!

Autorka: Lenka Bečvářová

Odkaz na foto

 

Scroll to top