Regionální vytrvalostní závod – 4. září 2021 Beroun

V sobotu 4. 9. 2021 od brzkých ranních hodil přijížděly automobily ke střelnici Beroun Závodí. Konal se zde regionální závod v letním biatlonu pro všechny kategorie za finanční podpory města Berouna. Dopolední program závodu byl pro tzv. malorážkaře  tj. závodníky střílející po běhu z malorážky. Těchto závodníků bylo celkem 37. Po skončení dopoledního bloku se po 13 hodině začali připravovat na své závody žáci. Těch se na start postavilo 59. Závody proběhly zcela bez problémů, o čem svědčí kladné ohlasy zástupců 17 zúčastněných biatlonových klubů jak z Čech tak Moravy. Domácí Berounští závodníci na domácí půdě nezklamali a z 11 závodníků jich 7 bylo na stupních vítězů. Byl to Filip Bečvář v kategorii dorostu W16 2. místo.  V žákovských kategoriích byli úspěšní tito žáci:

1. místo Matyáš Seidl M12, Filip Šebo M14, Anna Vykysalá W14, Ondřej Krtek M15 a 3. místo Kateřina Melínová W13, Filip Seidl M15. Ceny pro vítěze předával pan místostarosta Dušan Tomčo společně s představiteli klubu biatlonu Beroun Janem Zvyhalem, Janou Červinkovou a Martinem Pacnerem. Závod se v Berouně opět vydařil k čemuž přispělo i občerstvení pro všechny zúčastněné zajištěné panem Petr Zímou z Kozlovny.

Autor: Zdeněk Tlach