Regionální závody 11. července 2020

Druhou červencovou sobotu uspořádal náš klub regionální závody v letním biatlonu. Na berounské střelnici na Závodí za firmou STRABAG se běžel vytrvalostní závod, který se původně měl konat tradiční třetí dubnový víkend. Závodu se zúčastnilo přes 120 závodníků od Liberce  přes Jilemnici až po Staré Město pod Landštejnem, druhým směrem můžeme začít v Krušných horách a můžeme skončit na východě Čech. Na bezvadně připravených tratích a neméně dobře připravené střelnici proběhl závod bez technických problémů a závodníci odjížděli domů s tradičními koláči z hořovické pekárny. Naši závodníci vydolovali medaile. V kategorii žáci 11 let byl Matyáš Seidl třetí a druhé místo obsadil Filip Šebo v kategorii žáci 13 let, Filip Seidl by vítězem a Ondřej Krtek byl druhý v žácích 14 let a v žácích 15 let měl zlatou medaili Filip Bečvář. Nyní čeká závodníky žákovských kategorií letní soustředění v Krušných horách a 15. srpna závody v Liticích a o další víkendu budou bojovat na tratích v nádherném biatlonovém areálu v Jilemnici na dalším závodě Českého poháru v letním biatlonu.

Autor: Pavel Herold