Začala sezóna letního biatlonu 2024

Sezóna letního biatlonu v tomto roce začala v Berouně. Na berounské střelnici se snažilo dosáhnout dobrých časů v běhu a ve střelbě kolem 170 závodníků. Většinou přijeli s hláškou, že u nich sněží a v Berouně prší. Dopoledne bylo tvrdé – chlad a déšť. Odpoledne už žákovské kategorie měli chvílemi i slabé slunce. V dorostencích 17 let obsadili Filip Šebo a Vojta Flek 2. a 3. místo. V dorostencích 19 let byl první Ondřej Krtek a druhý byl Filip Bečvář. V žákyních 11 let na svém prvním závodě vybojovala zlato Hanka Pacnerová. V žákyních 12 let byla bezchybná na střelnici Elen Šebková a po dopledním Běhu přes Městskou Horu, kde byla také první, si pověsila na krk zlatou medaili. Nela Valdmanová v žákyních 13 let vybojovala stříbro. V žákyních 15 let byla druhá Marie Šteflová a třetí byla Darina Vondrusová.
Dopoledne proběhla i soutěž v klidové střelbě. Byla zima, nezúčastnili jsme se a důvodem je i ten fakt, že nevidíme smysl této soutěže.

Kdysi byl prvním závodem v letní sezóně závod na pražské Kapslovně – Žižkovská stuha. Běhalo se na apríla. My jsme ráno vyrazili a čekal nás druhý biatlonový závod letní sezóny. Byly medaile. Hanka Pacnerová byla tentokrát třetí (11 let), Elen Šebková (12 let) si zopakovala zlato ze soboty. V žákyních 15 let si místa prohodily Maruška (3.) s Darčou (2.)

V dorostencích 17 let byl Vojta Flek druhý a v dorostencích 19 let  opět vyhrál Ondra Krtek a na paty mu opět šlapal Filip Bečvář. V mužích 36-45 let byl Martin Pacner třetí.

Autor: Pavel Herold